Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

głupota nie zna granic, jakieś podpowiedzi??

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • głupota nie zna granic, jakieś podpowiedzi??

    130-140KM, wiec bedzie to wtedy moglo jezdzic porownywalnie z 2.0TDI 140KM. Ale dalej w spalanie srednie 4.6l nie wierze. Chyba ze bedziemy jezdzic po pustych drogach.

    Plusem S2 jest jednak zbiornik paliwa 60l, a zamiast 50l jak w O3.

    W sumie to S2 gdyby mial silnik 1.2TSI to tez by jezdzil. Jak wsiasc do auta i jedynie przejechac odcinek A-B i nie ma potrzeby wyprzedzania, tylko sobie spokojnie jedziemy to po co wiecej niz 100KM w aucie. Zapakowany maluch wazyl po 900kg, mial 22KM i mozna bylo nim na wakacje bezstresowo jechac, ba nawet z kempingiem. A teraz jak kemping to musi byc wielki SUV do kompletu :diabelski_usmiech

  • #2
    głupota nie zna granic, jakieś podpowiedzi??

    Witam!!

    Skoda octavia 1,9 TDi 4x4
    Niestety mam troszke trudny okres w życiu i z powodu zamyślenia zrobiłem straszną głupotę. Mianowicie kupiłem nowy aku i podłączyłem odwrotnie. Skutek? Zaiskrzyło, stopiło trochę mocowanie do akumulatora i... po poprawnym podłączeniu i przekeceniu kluczyka działa tylko godzina i przebieg. Auta zapalić sie nie da, rozrusznik działa ale to wszystko. Nie świeci sie klima, radio, deska, wskaźniki immobilajzera i reszty. Działa auto alarm centralny i światła.

    Napewno przepalił sie bezpiecznik na akumulatorze ten z lewej strony ( od alternatora zdaje sie ). Bezpieczniki przy drzwiach dobre.

    Pytanie: jakie sa rokowania... Moze ktoś wie.

    Akumulator źle podłaczony był przez ok. 2s

    Mam tez pytanie. Bo wczesniej odlaczylem aku do ladowania i radio kaze mi wpisac jakis kod ktorego ja nie znam :/. Co z tym zrobic??

    pozdrawiam

    P.S.
    Tylko nie komentujcie głupoty, poprostu ja już ma dość w tym roku :/.

    Komentarz


    • #3
      na początek warto użyć szukajki :twisted:
      tu masz podobny temat :
      Forum - Octavia Club Polska
      a co poszło to gdybanie z fusów :wink:
      a odnośnie kodu do radia to jak furak od nowości to powinni Ci go dać przy zakupie,
      jak nie to poprzedni właściciel powinien Ci go dać,
      a jak nie dał to może ktoś Ci na forum załatwi,
      a jak nie to zostaje ASO i tam dostaniesz na 100% ale pewnie za "drobną" opłatą :szeroki_usmiech
      Była Octavia II 1.9 TDI BXE by Wally

      => Superb II FL 1.6 TDI CAYC,
      => Volkswagen Passat City 1.6 TDI
      => Volkswagen Passat Variant 2.0 TSI DSG
      "Nie ma rzeczy niemożliwych... są tylko nieopłacalne..."

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Wally
        a odnośnie kodu do radia to jak furak od nowości to powinni Ci go dać przy zakupie
        nie dają- tylko jak się upomnisz to ci dają ale i to z łaski :roll:
        kod do radia dostaniesz w ASO(o ile to radio fabryczne) po podaniu nr części(z VAGa )lub masz na naklejce na obudowie- ale to oznacza, że to nie jest ori radio z tego auta bo inaczej komfort pamietałby radio

        co do rozmiaru "zniszczeń" - większość komponentów bywa zabezpieczona przed takimi sytuacjami - posprawdzaj dokładnie wszystkie bezpieczniki zwłaszcza te duże w komorze silnika i np w tyłu radia(tam też bywa bezpiecznik)
        poza tym- spróbuj podłączyć kompa i zobacz jakie moduły działają a jakie nie
        ale i tak bez wizyty u elektryka samochodowego się nie obejdzie, bo np mogły się gdzieś kable poupalać- np przy skrzynce bezpieczników, no i alternator(diody) pewnie dostały po tyłku
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          W aucie bez kompa to się tylko bezpiecznik przy radiu spalił po w/w akcji. Bo też byłem kiedyś naocznym świadkiem.....
          Zacznij od bezpieczników - pewnie i te poleciały co w skrzynce są na akumulatorem. Po te co masz z boku auta..... - i jak wszystkie "spalone" powymieniasz i dalej będzie "g" to elektryk będzie musiał dzialac....
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            jak pisalem na akumulatorze walnal bezpiecznik od alternatora ( caly sie stopil ) wszystkie inne na aku i przy drzwiach sa dobre.

            Watek zamiescilem bo poprostu nie chce zeby mi elektryk ciemnote wciskal jakas i poprostu szukam porad co moglo to byc... . Wiec wielkie dzieki za odpowiedzi .

            Komentarz


            • #7
              No i pomijajjąc walniętą elektrykę, to akumulator też masz chyba nie taki co potrzeba.
              U mnie raczej nie ma możliwości podpięcia akumulatora odwrotnie, bo klemy są za krótkie. Może masz aku z odwrotnie wyprowadzonymi biegunami ?

              Komentarz


              • #8
                al1984, bezpieczniki na akumulatorze sprawdzałeś miernikiem? Przekaźniki sprawdzone?
                Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                Komentarz


                • #9
                  Właśnie. Poza bezpiecznikami sprawdź jeszcze przekaźniki. W sumie czy przy takiej akcji moduł komfortu może się schrzanić ? dobrze by było żeby ktoś się podłączył do komputera i sprawdził jakie błędy wywali, wtedy będziesz wiedział co i gdzie szukać...
                  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                  https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                  Komentarz


                  • #10
                    Wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi przynajmniej mialem o czym rozmawiac z mechanikiem. Auto jednak zatargalem podlaczyli pod komputer wymienili bezpiecznik na akumulatorze cos tam jeszcze, przekaznik od alarmu i podobno wszystko dziala i komputer nie wywala zadnych bledow .

                    raz jeszcze wielkie dzieki

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez al1984
                      Wielkie dzieki za wszelkie podpowiedzi przynajmniej mialem o czym rozmawiac z mechanikiem. Auto jednak zatargalem podlaczyli pod komputer wymienili bezpiecznik na akumulatorze cos tam jeszcze, przekaznik od alarmu i podobno wszystko dziala i komputer nie wywala zadnych bledow .

                      raz jeszcze wielkie dzieki
                      no to 5-taka na tace odpal, ze tylko takie straty :diabelski_usmiech
                      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                      Komentarz


                      • #12
                        niestety chwilowo jeszcze radio nie dziala nie wiem czemu a wkoncu znalazlem ten durny kod zeby je odpalic. No i immobilajzer trzeba bylo odpiac ale to raczej mala strata .

                        Komentarz


                        • #13
                          al1984, jeżeli IMO odłączyli to musisz mieć błędy. Auto jeszcze raz na dobry komputer.
                          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X